Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-26 Mart 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan Kanal 7 Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-26 Mart 2016 09:45

İSLAM, HAYVANLARA MERHAMET VE SEVGİYİ ÖĞÜTLER
Ayşe Güler Alaca’nın sunuculuğunu üstlendiği, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, kainattın bir parçası olarak kabul edilen hayvanların varlığından ve hayvan sevgisinden söz edilecek.

Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, tüm canlıların eşit sayıldığı İslam dininin, hayvan sevgisi ve hayvan haklarına bakışı yorumlanacak. Güçsüzlere karşı merhametli ve saygılı olmayı öğütleyen Hz. Muhammed’in “Yerdekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin” sözünden yola çıkarak ‘hayvan sevgisi’ üzerine keyifli bir sohbet gerçekleşecek.

Programda ayrıca; ‘’Kuran-ı Kerimde hangi peygamberle ilgili hangi hayvanın adı geçer? Hz. Muhammed, ağlayan devenin sahibine ne demişti? Makbul tövbenin dereceleri nelerdir? Ruh çağırmayı İslam dini nasıl yorumluyor? Ensar ve muhacir derken kimlerden söz edilir? Hayvanları bilerek öldürmenin ve zarar vermenin günahı nedir? Ehl-i suffe kime denir?’’ gibi sorulara ayetler ve hadisler ışığında cevap verilecek.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment