Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-30 Nisan 2016 09:45 Logolu-cuma sohbetleri (4) Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-30 Nisan 2016 09:45

ASHAB-I KİRAM’IN PEYGAMBER SEVGİSİ

Ayşe Güler Alaca’nın sunuculuğunu üstlendiği, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, İslam aleminin sonsuz sevgi ve saygısını kazanmış son peygamber Hz. Muhammed’e duyulan sevginin yansımaları anlatılacak.

Nursaçan’la Sohbetler’in bu bölümünde ashab-ı kiramın, ailesi ve akrabalarının Allah elçisi Hz. Muhammed’e olan hisleri ve yakınlığı yaşanmış hadiseler ışığında yorumlanacak. Bunun yanında ümmetinin varlığı ve dirliği için her şeyi yapan Hz. Muhammed’in Müslümanlara sevgisi konu olacak. Ayrıca Nursaçan Hoca, Hz. Muhammed’in yolundan ayrılmayan ve ilk iman edenlerden; Hz. Ebubekir, Hz. Ömer ve Hz. Bilal gibi zatların peygamber sevgisinden bahsedecek.

Programda ayrıca ‘’ Borç alınan kişi vefat ederse borç alan kişi ne yapmalıdır? Mahşerde kimsenin kimseyi hatırlamayacağı yerler var mıdır? Nazara karşı mavi boncuk takmak dinen caiz midir? Yıldız falına baktırmanın İslam’la bağı var mıdır? Kuran’da geçen Allah’ın en önemli mucizeleri nelerdir? Dünyadaki en büyük nimet nedir? ‘’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment