Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-7 Mayıs 2016 09:45 Logolu-Necmettin Nursaçan Cuma Sohbeti Full view

Necmettin Nursaçan’la Sohbetler-7 Mayıs 2016 09:45

İSLAM’DA YAŞLILARA SAYGININ ÖNEMİ

Ayşe Güler Alaca’nın sunuculuğunu üstlendiği, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta, anne babaya ve yaşlılara saygının İslam dinindeki yeri konuşulacak.

Nursaçan’la Sohbetler’in bu bölümünde anne ve babaya ‘’öf’’ bile demeyi yasaklayan İslam’ın yaşlılara davranış şekillerinden söz edilecek. Müslüman aleminin rehberi Hz. Muhammed’in büyüklere karşı örnek davranışları yaşanan hadiseler ışığında anlatılacak. Ayrıca Nursaçan Hoca; anne ve babaya sağlıklarında gösterilmesi gereken muameleyi anlatırken, vefat ettiklerinde ise arkalarından yapılacak hayırlardan bahsedecek.

Programda ayrıca ‘’Nafile ibadet nedir? Seferi olmak ne demektir? Üç aylarda en çok yapılması tavsiye edilen ibadetler nelerdir? Yatsı namazından sonra Amener Rasulü okumanın fazileti nedir? Akika kurbanı neden kesilir? Akika kurbanının etini ev halkı yiyebilir mi? ‘’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen, Necmettin Nursaçan’ın sohbeti ile katıldığı Necmettin Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:45’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment