NETFLIX’TEN HARİKA MÜZİK BELGESELLERİ! logolu-this-is-it-mj Full view

NETFLIX’TEN HARİKA MÜZİK BELGESELLERİ!

Netflix’te İzlenmesi Gereken Müzik Belgeselleri

Hip-hop dünyasının efsanevi isimlerinden Grandmaster Flash geçtiğimiz hafta sonu Burn Battle Scholl etkinliği için İstanbul’daydı. Netflix’in popüler hip-hop dizisi The Get Down’u seyretmediyseniz, kimden bahsettiğimizi bilmiyor olabilirsiniz.

1970 yıllarda Bronx müzik sahnesinde hip-hop’ın gelişimi ve Grandmaster Flash’ın gençlik yıllarındaki kültürel koşulları yansıtan The Get Down, sizi hip-hop dünyasının köklerini keşfetmeye davet ediyor. İlk sezonu bitirdiğinizde daha farklı müzik türlerine dair bilgi edinmek isterseniz, Netflix’te bu isteğinizi karşılayacak onlarca müzik belgeseli var. İşte sizin için seçtiklerimiz…

– KURT & COURTNEY
90’ların en ünlü rock yıldızlarından birinin kariyerini intihar mı bitirdi mi? Ya da bu bir cinayet miydi? Bu belgeselde Amerikan müzik grubu Nirvana’nın kurucusu olan Kurt Cobain’in hayatı ve alternatif rock müziğinin alt türü olan grunge müziğin dünyada ticari olarak nasıl başarı kazandığı hakkında bilgi edineceksiniz. O zamanlar karısı olan Courtney Love ile olan çalkantılı ilişkisiyle ilgili de birçok ipucu bulabilirsiniz.

– KEITH RICHARDS
Kim Rolling Stones’un efsanevi gitaristi Keith Richards ile takılmak ve onun yarım yüzyılı aşan müzikal deneyimlerini bizzat kendi ağzından dinlemek istemez ki? Bu Netflix belgeselinde blues ve rock tarihine dair duygusal bir yolculuğa çıkacaksınız. Ve onun bir şarkı yazarı, gitarist ve şarkıcı olarak sesinin kökenlerini keşfedeceksiniz.

– THIS WAS TOMORROW
Bu belgesel dünyadaki en garip müzik festivali olan Tomorrowland ile ilgili; elektronik müzik ve dans severler için tam bir ziyafet… İzleyiciler bu belgeselle Belçika’daki festivalin kültürel gelişimini ve organizasyon ekibini daha yakından tanıyabilir. İzledikten sonra kendinizi yurtdışındaki ilk müzik festivaline bilet alırken yakalamanız mümkün.

– I’LL SLEEP WHEN I AM DEAD
Bu enerjik ve hızlı biyografik belgesel, günümüzün en üretken ve tanınan DJ’i Steve Aoki’nin arka plandaki hayatını anlatmaktadır. Benihana isimli meşhur Japon mutfağı restoranlarının yaratıcısı olan baba Rocky Aoki’nin gölgesinde büyürken, birçok kişi Steve Aoki’nin ağzında gümüş kaşıkla doğduğunu düşünüyordu. Esasen durum hiç öyle değil. Steve’in sürekli onay arayışı içinde olan yaşamını ve başarıya olan bağımlılığını izleyin.

– WHAT HAPPENED MISS SIMONE?
Bu belgesel, “Soul tapınağının baş rahibesi” de denilen Amerikalı şarkıcı, piyanist ve sivil haklar aktivisti Nina Simone’un hayatını anlatıyor. Nina Simone şöhret, zenginlik ve efsane statüsüne erişti. Fakat o her zaman daha fazlasını istedi, eşitlik peşinde koştu. Daha önce hiç duyulmamış kayıtlar, nadir bulunan arşiv görüntüleri ve meşhur şarkılarıyla dolu bu Netflix belgeselinde, Nina Simone’un “İnsan nasıl sanatçı olur da zamanının sorunlarını yansıtmaz?” sorusuna verdiği yanıtı görün.

– MICHAEL JACKSON’S THIS IS IT
Bu belgesel Michael Jackson’ın biletleri yok satan ve kendisinin zamansız ölümüyle noktalanan Londra konserlerine hazırlık aşamasındaki röportaj, gösteri ve sahne arkası görüntülerinden oluşan bir derleme. Pop ikonunun son günleri yüreğinizi sızlatacak.

– JUSTIN TIMBERLAKE THE TENESSEE KIDS
İkonik bir pop yıldızının konserinde sahnede kimlerin olduğunu ve yıldızla ilişkilerinin nasıl olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu Netflix belgeselinde 90’ların pop star’ı Justin Timberlake, ekibiyle birlikte iki yıl süren Justin Timberlake and The Tennessee Kids’ 20/20 Dünya Turnesinin final konserine hazırlanıyor. İzleyiciler ise muhteşem konseri VIP koltuğundan izleme fırsatı yakalıyor.

Tüm Netflix içeriklerine aylık 15.99 TL’den başlayan abonelik seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.


Leave a comment