Nursaçan’la Sohbetler-26 Eylül 2015 09:50 Logolu-Necmettin Nursaçan Kanal 7 Full view

Nursaçan’la Sohbetler-26 Eylül 2015 09:50

BAYRAM ZİYARETLERİ NİÇİN ÖNEMLİDİR?

Her Cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler, günlük hayatta insanların karşısına çıkan dini konulara açıklık getirmeye devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta Kurban Bayramı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Ayşe Güler Alaca soracak, Necmettin Nursaçan Kur’an-ı Kerim ışığında cevaplıyor. Cumartesi sabahları Nursaçan’la Sohbetler ile taçlanıyor. İslamiyet’i daha doğru yaşamak için akıllara takılan soruların yanıtlandığı programda bu hafta Kurban Bayramı’nın faziletleri üzerine konuşulacak. Programda, ‘Kurban Bayramı Müslümanlar için neyi ifade eder? Bayramda dargınları barıştırmak sevap mıdır? Bayram ziyareti nasıl olmalı?
Akraba ziyareti ve bayramlaşmanın fazileti nedir? Bayramda aile akraba yanına gitmek yerine tatile gitmek doğru mu? Seferi kişi kurban keser mi?’ sorularına yanıt aranacak.

Günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan dini konuların aydınlığa kavuşacağı Nursaçan’la Sohbetler’de insanlar arasındaki ilişkilerin önemine yer veriliyor.

Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:50’de Kanal 7’de…


Leave a comment