Nursaçan’la Sohbetler-3 Ekim 2015 09:50 Logolu-Necmettin Nursaçan’la Sohbetler Full view

Nursaçan’la Sohbetler-3 Ekim 2015 09:50

HASET VE KİN ÜZERİNE BİR SOHBET

Her Cumartesi dini bilgiyi ekrana taşıyan Nursaçan’la Sohbetler, günlük hayatta insanların karşısına çıkan dini konulara açıklık getirmeye devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Sohbetler’de bu hafta İslam’da haset konusu üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Programda ayrıca izleyicilerden gelen sorular yanıt bulacak.

Ayşe Güler Alaca soracak, Necmettin Nursaçan Kur’an-ı Kerim ışığında cevaplıyor. Cumartesi sabahları Nursaçan’la Sohbetler ile taçlanıyor. İslamiyet’i daha doğru yaşamak için akıllara takılan soruların yanıtlandığı programda bu hafta haset ve kinin İslam’daki yeri hakkında bilgi verilecek. İnsanlar arasındaki ilişkiyi zedeleyen hasetten kurtulmak için tavsiyeler Nursaçan’la Sohbetler’de izleyiciye aktarılacak. Necmettin Nursaçan, ‘Haset, nasıl bir hastalıktır? Hasedin kaynağında neler vardır? Hasedin zararları nelerdir? İnsanlar arasında yarış ne yönde olmalı?’ sorularının yanı sıra ‘Reiki din midir? Cemaatle namaz kılmak niçin çokça tavsiye edilmiştir? Bireysel emeklilik caiz midir? Doğum günü kutlamanın ve bu amaçla hediyeleşmenin hükmü nedir?’ sorularına cevap aranacak.

Günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan dini konuların aydınlığa kavuşacağı Nursaçan’la Sohbetler’de insanlar arasındaki ilişkilerin önemine yer veriliyor.

Nursaçan’la Sohbetler her Cumartesi 09:50’de Kanal 7’de…


Leave a comment