Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-16 Haziran 2016 01:15 Logolu-Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti 2016 Full view

Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-16 Haziran 2016 01:15

PROF. DR. CEVAT AKŞİT SAHUR VAKTİ’NDE ‘ZEKAT VE FİTRE’Yİ ANLATACAK
Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’ne konuk olan Prof. Dr. Cevat Akşit; izleyicilerin zekât, fitre ve sadaka konularına dair tüm merak ettikleri soruları cevaplayacak.
Ramazan ayının manevi atmosferinin ve coşkusunun ekrandan sahur sofralarına taşındığı Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti’nde bugün; zekâtın önemi anlatılırken, kimlere farz kılındığından söz edilecek. Bir Müslümanın ihtiyacı olandan fazlasını zekât, fitre ve sadaka yolu ile paylaşmasını emreden İslam dininde bu kavramların önemi ve nasıl uygulanacağı anlatılacak.
Programda; ‘’Nisap ne demektir? Evli olan karı ve kocanın zekâtları ayrı mıdır? Havaic-i asliye (asli ihtiyaçlar) nelerdir? Zekâtın bir kısmı kıyafet olarak verilebilir mi? Altının zekâtı nasıl verilir? Vergi vermek zekât yerine geçer mi? Üvey anne ve baba çocuklarına zekât verebilir mi? ’’ gibi merak edilen sorular yanıt bulacak.
Ramazan ayının sevincinin ve bereketinin yaşandığı ‘Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’ne Kur’an-ı Kerim tilavetiyle Kadıköy Osmanağa Camii İmam Hatibi Tamer Alat konuk olacak.
Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti Ramazan ayı boyunca her gece 01.15’de Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment