Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-17 Haziran 2015 01:15 Logolu-Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti Full view

Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-17 Haziran 2015 01:15

BİR RAMAZAN GELENEĞİ; ÖMER DÖNGELOĞLU İLE SAHUR VAKTİ

Bir Ramazan geleneği haline gelen Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti bu yıl da Kanal 7 ekranlarında oruç tutmaya hazırlanan izleyicilerinin sahur sofrasına eşlik edecek. Ramazan ayı boyunca Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyiciyle buluşacak olan programda tarihin tozlu sayfalarında kalmış olayları gün yüzüne çıkarılırken, dini konularda özen gerektiren hususlar Ömer Döngeloğlu’nun anlatımıyla hayat bulacak. İlk sahurda rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın Müslümanlar için önemine yer verilecek.

Kanal 7’de bu yıl da gelenek bozulmuyor. Sahur sofralarının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti, Ramazan ayı boyunca sahur sofralarına tat katmaya hazırlanıyor. On bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi atmosferi Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vaktiı’yle ekranlardan sofralara taşınacak. Ramazan ayına özel sohbetler, Hz. Muhammed’in yaşamından örnekler, yol arkadaşlarının hayat hikâyeleri; İslam tarihine damgasını vuran olaylar Ömer Döngeloğlu’nun anlatımıyla sahur sofralarına eşlik edecek. Programda ayrıca ünlü hafızların Kur’an-ı Kerim tilavetleri izleyenleri manevi âlemlerde huzur dolu bir yolculuğa çıkaracak. Ramazan’ın ilk sahurunda Ömer Döngeloğlu, Ramazan’ın faziletleri ve Müslümanlar için önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirecek. Programda ayrıca İkiz Hafızlar Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle Ramazan’ı karşılayacaklar.

İslam tarihinden ibretlik sahneler, Ramazan ayının huzuru, Kur’an-ı Kerim tilavetleri, mağfiret ve afiyet için edilen dualar Ramazan boyunca ‘Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’nde yer alacak. Programın bir diğer bölümü olan ‘Resulullah’ın İzinde’de ise Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’den gerçekleştirdiği Hz. Muhammed’in hayatından örnekler ekrana taşınacak.

Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti Ramazan ayı boyunca her gece 01.15’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment