Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-18 Haziran 2016 01:15 Logolu-Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti 2016 Full view

Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-18 Haziran 2016 01:15

EBU SÜFYAN VE SUHEYL BİN AMR’IN HAYATI SAHUR VAKTİ’NDE
Başakşehir Sular Vadisi’nden Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumu ile ekrana gelen Sahur Vakti’nde bu gece; sahabelerden Ebu Süfyan ve Suheyl Bin Amr’ın hayatları konuşulacak.
Bir Ramazan geleneği haline gelen ’Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’’nde; İslamiyet’i seçmeleri ile hayatları değişen Ebu Süfyan ve Suheyl Bin Amr’ın iman yolcuğu anlatılacak. İslam’dan önce Hz. Muhammed’in düşmanı olan Ebu Süfyan’ın gördükleri karşısında Müslümanlığı kabul etmesi ve Suheyl Bin Amr’ın İslamiyet’i yaymak için müşriklerle ettiği mücadele Sahur Vakti’nde olacak.
Aynı zamanda programda ‘Resulullah’ın İzinde’ bölümünde; Hz. Muhammed’i ve tüm İslam dünyasını üzüntüye boğan, bir grup müşrikin ona yakın Müslümanı pusuya düşürerek şehit ettikleri ‘Reci Suyu Vakası’na yer verilecek. Bunun yanında Kurra Hafız Mehmet Yazar, Kur’an’ı Kerim ziyafeti ile Sahur Vakti’nin konuğu olacak.
İslam tarihinden ibretlik sahneler, Ramazan ayının sevinci, Kur’an-ı Kerim tilavetleri, mağfiret ve afiyet için edilen dualar Ramazan boyunca ‘Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’nde…
Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti Ramazan ayı boyunca her gece 01.15’de Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment