Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-20 Haziran 2015 01:15 Logolu-Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti Full view

Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-20 Haziran 2015 01:15

İSLAM’DA KUL HAKKI

Bir Ramazan geleneği haline gelen Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti bu yıl da Kanal 7 ekranlarında oruç tutmaya hazırlanan izleyicilerinin sahur sofrasına eşlik ediyor. Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyicisiyle buluşan programda tarihin tozlu sayfalarında kalmış olayları gün yüzüne çıkarılırken, dini konularda özen gerektiren hususlar Ömer Döngeloğlu’nun anlatımıyla hayat buluyor. Sahur Vakti’nde bu gece İslamiyet’te kul hakkına verilen önem üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Kanal 7’de bu yıl da gelenek bozulmuyor. Sahur sofralarının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti, Ramazan ayı boyunca sahur sofralarına tat katıyor. On bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi atmosferi Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti’yle ekranlardan sofralara taşınıyor. Sahur Vakti’nin bu geceki konusu kul hakkının Müslümanlar için önemi olacak. Ömer Döngeloğlu, Kur’an-ı Kerim’de kul hakkı için söylenenleri, kul hakkı yiyenleri ahirette bekleyen olaylar ve özellikle Ramazan ayında kul hakkından kaçınmak için dikkat edilmesi gereken hususları Sahur Vakti’nde anlatacak. Ramazan ayına özel sohbetler, Hz. Muhammed’in yaşamından örnekler, yol arkadaşlarının hayat hikâyeleri; İslam tarihine damgasını vuran olaylar Ömer Döngeloğlu’nun anlatımıyla sahur sofralarına eşlik ediyor.

İslam tarihinden ibretlik sahneler, Ramazan ayının huzuru, Kur’an-ı Kerim tilavetleri, mağfiret ve afiyet için edilen dualar Ramazan boyunca ‘Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’nde yer alacak. Programın bir diğer bölümü olan ‘Resulullah’ın İzinde’de ise Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’den gerçekleştirdiği Hz. Muhammed’in hayatından örnekler ekrana taşınacak. Programda ayrıca ünlü hafızların Kur’an-ı Kerim tilavetleri izleyenleri manevi âlemlerde huzur dolu bir yolculuğa çıkaracak.

Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti Ramazan ayı boyunca her gece 01.15’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment