Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-6 Haziran 2016 01:00 Logolu-Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti 2016 Full view

Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti-6 Haziran 2016 01:00

ÖMER DÖNGELOĞLU İLE SAHUR VAKTİ’NİN İLK KONUĞU PROF. DR. CEVAT AKŞİT
Bir Ramazan geleneği haline gelen ’Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’ bu yıl da Kanal 7 ekranlarında oruç tutmaya hazırlanan izleyicilerin sahur sofralarına misafir oluyor. Ramazan ayı boyunca Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyiciyle buluşacak olan programda bir Müslümanın Ramazan’da yapması tavsiye edilen ibadetler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, İslam tarihindeki önemli olaylarla ilgili sohbetler ekrana geliyor. Programın ilk bölümünün konuğu Prof. Dr. Cevat Akşit, Ramazan’a dair merak edilen konuları anlatırken, izleyicilerden gelen soruları da canlı yayında cevaplıyor. Ayrıca programda yer alacak ‘Resulullah’ın İzinde’ bölümünde; Hz. Muhammed’in yaşadığı kutsal yerler ziyaret edilirken, Müslümanların yol göstericisi Hz. Muhammed’in mübarek Ramazan ayında yaptığı ibadetler konuşuluyor.
On bir ayın sultanı, rahmet ve bağışlanmanın kapılarının açıldığı, Ramazan ayının manevi atmosferi Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti’yle ekranlardan sofralara taşınıyor. Program konuğu Prof. Dr. Cevat Akşit izleyicilerden gelen soruları yanıtlarken, Müslüman alemi için Ramazan’ın önemini ve feyzini anlatıyor. Ramazan ayına özel sohbetler, Hz. Muhammed’in yaşamından örnekler, yol arkadaşlarının hayat hikâyeleri; İslam tarihine damgasını vuran olaylar Ömer Döngeloğlu’nun kendine özgü anlatımıyla sahur sofralarına eşlik ediyor.
İslam tarihinden ibretlik sahneler, Ramazan ayının sevinci, Kur’an-ı Kerim tilavetleri, mağfiret ve afiyet için edilen dualar Ramazan boyunca ‘Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’nde…
Ömer Döngeloğlu İle Sahur Vakti Ramazan ayı boyunca her gece 01.00’de Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment