Ömür Dediğin-26 Kasım 2015 22:10 Logolu-Ömür Dediğin Zeliha İlhan Doymuş (1) Full view

Ömür Dediğin-26 Kasım 2015 22:10

Trafik kazasında trajik bir şekilde eşini kaybeden ve 9 çocuğuyla dul kalan Fatma teyzenin filmlere konu olacak zorluklarla dolu hayat hikayesi sizleri derinden etkileyecek…

Yarım asrı geçmiş hayatların yaşamlarını konu alan Ömür Dediğin, geçip giden yıllardan arta kalan hüzünlerini, mutluluklarını, anılarını anlatan konukları ile sizleri zaman yolculuğunda gezintiye davet ediyor.
Hep birlikte çıkılan bu yolculuklarda duygusal anlar yaşanıyor, zaman zaman gözyaşı, zaman zaman kahkahalar atılıyor ama hayatın içinden bu anlar keyifle yadediliyor…
Ömür Dediğin bu hafta ilk olarak Trabzon’dan Fatma Yücesoy’a konuk oluyor. 3 yaşında babasını, 15 yaşında annesini kaybeden Fatma teyze, kendi tabiriyle elin diline düşmemek, hayatını kurtarmak için annesinin amcasına sığınmış. Daha sonra sığındığı evin oğluyla evlendirilmiş. 10 yıl çocuk özlemi çeken Fatma teyzenin 25 yaşından sonra tam 9 çocuğu olmuş. Trafik kazasında trajik bir şekilde eşini kaybeden ve 9 çocuğuyla dul kalan Fatma teyzenin filmlere konu olacak zorluklarla dolu hayat hikayesi sizleri derinden etkileyecek.
Programın bir diğer konuğu ise Balıkesir’den Cemal Ilgar. Anne babası Midilli’den Türkiye’ye göçen Cemal Amcanın babası celeplik yaparmış. Çocukluk yıllarında çok yoksulluk çeken Cemal Amca komşusunun kızıyla evlenmiş ve 2 çocuğu olmuş fakat evladının birini kaybetmiş. Birçok iş dalında çalışan Cemal Amca şimdilerde ağaç oymacılığı yapıyor. Sağlığına çok dikkat eden ve bir o kadar da titiz olan Cemal amcanın hikayesini buyurun birlikte dinleyelim.
Zeliha İlhan Doymuş’un sunduğu Ömür Dediğin, yeni bölümüyle 26 Kasım Perşembe 22.10’da TRT Haber’de…


Leave a comment