Ömür Dediğin-31 Mayıs 2015 16:10 Logolu-Fadim Korkmaz Ömür Dediğin 31 Mayıs 2015 Full view

Ömür Dediğin-31 Mayıs 2015 16:10

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki İbrahim Amcanın yaşam mücadelesine tanık olacaksınız…

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yaşayan 97 yaşındaki Fadim Teyze, Tatarkale köyündeki yokluk yıllarını, çocukluğunun geçtiği savaş dönemi ve ailesine ilişkin özlemini anlatacak…

Yarım asrı geçmiş hayatların yaşamlarını konu alan Ömür Dediğin her hafta TRT Haber ekranlarında büyük bir ilgiyle izleniyor.

Geçip giden yıllardan arta kalan hüzünlerini, mutluluklarını, anılarını anlatan konuklar, izleyicileri de bu zaman yolculuğunda gezintiye davet ediyor… Hep birlikte çıkılan bu yolculuklarda duygusal anlar yaşanıyor, zaman zaman gözyaşı, zaman zaman kahkahalar atılıyor ama hayatın içinden bu anlar keyifle yadediliyor…

Ömür Dediğin’in bu haftaki bölümünün ilk konuğu Çanakkale’nin Ezine ilçesinde yaşayan İbrahim Pektaş . 76 yaşındaki İbrahim amcanın öksüz, yetim kalmasının ardından 3 kardeşini de kaybetmesi ve yakalandığı amansız hastalıklarla verdiği mücadeleyi izleyeceksiniz.

Programımızın ikinci bölümünde ise, Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yaşayan Fadim Korkmaz’ın hayat hikayesi ekrana gelecek. 97 yaşındaki Fadim teyze, Tatarkale köyündeki yokluk yıllarını, çocukluğunun geçtiği savaş dönemi ve ailesine ilişkin özlemini anlatacak.

Ömür Dediğin 31 Mayıs Pazar 16.10’da TRT Haber’de


Leave a comment