Ömür Dediğin-4 Haziran 2015 22:20 Logolu-Mualla Teyze Ömür Dediğin 4 Haziran 2015 (1) Full view

Ömür Dediğin-4 Haziran 2015 22:20

Gaziantep’te yaşayan Mamo ve Zeynep İçdeniz çiftinin hayat hikayesi sizleri etkisi altına alacak…

Hiç evlenmeyen ve ömrü çok çalışmakla geçen Mualla teyzenin azim dolu hayat hikayesi sizleri kendine hayran bırakacak.

Yarım asrı geçmiş hayatların yaşamlarını konu alan Ömür Dediğin her hafta TRT Haber ekranlarında büyük bir ilgiyle izleniyor.

Geçip giden yıllardan arta kalan hüzünlerini, mutluluklarını, anılarını anlatan konuklar, izleyicileri de bu zaman yolculuğunda gezintiye davet ediyor… Hep birlikte çıkılan bu yolculuklarda duygusal anlar yaşanıyor, zaman zaman gözyaşı, zaman zaman kahkahalar atılıyor ama hayatın içinden bu anlar keyifle yadediliyor…

Ömür Dediğin’in bu haftaki bölümünün ilk konukları Gaziantep’te yaşayan Mamo ve Zeynep İçdeniz çifti. 95 yaşındaki Mamo amca çocuk yaşta bakırcılık yapmaya başlamış. Atletizmde ün salan Mamo amca daha sonra bankacılık yapmış ve buradan emekli olmuş. Eşi Zeynep teyze 6 çocuk dünyaya getirmiş 3’ünü toprağa vermiş. Evlat acısı yaşayan İçdeniz çiftinin hayat hikayesi yine sizleri etkisi altına alacak.

İkinci olarak Samsun’dayız. Samsun’un seçkin ailelerinden birinin kızı olan Mualla teyze hafız bir baba ve terzi bir annenin 4. kız çocuğu olarak dünyaya gelmiş. 1943’teki Samsun depreminde babasını kaybetmiş ve bütün yaşantısı değişmiş. Hiç evlenmeyen ve ömrü çok çalışmakla geçen Mualla teyzenin azim dolu hayat hikayesi sizleri kendine hayran bırakacak.

Ömür Dediğin 4 Haziran Perşembe 22.20’de TRT Haber’de


Leave a comment