Ömür Dediğin-9 Ağustos 2015 16:10 Logolu-Ömür Dediğin 9 Ağustos 2015 (1) Full view

Ömür Dediğin-9 Ağustos 2015 16:10

Sivas’ın şirin bir köyü olan Ayli’ye gidiyor ve Türk sinemasından tanıdığımız Bitirim Zeki’nin öyküsüne ortak oluyoruz…

Yarım asrı geçmiş hayatların yaşamlarını konu alan Ömür Dediğin her hafta TRT Haber ekranlarında büyük bir ilgiyle izleniyor.
Geçip giden yıllardan arta kalan hüzünlerini, mutluluklarını, anılarını anlatan konuklar, izleyicileri de bu zaman yolculuğunda gezintiye davet ediyor… Hep birlikte çıkılan bu yolculuklarda duygusal anlar yaşanıyor, zaman zaman gözyaşı, zaman zaman kahkahalar atılıyor ama hayatın içinden bu anlar keyifle yadediliyor…
Ömür Dediğin hayata dair güzel anıları ekranlarınıza getirmeye devam ediyor. Bu hafta Sivas’ın şirin bir köyü olan Ayli’ye gidiyor ve Türk sinemasından tanıdığımız Bitirim Zeki’nin öyküsüne ortak oluyoruz.
1948 yılında bu köyde doğan Zeki Keskin, küçük yaşta fark ettiği boy kısalığıyla başlıyor yaşama. Boyu çok kısa olduğu için dikkat çeken Zeki, tesadüf eseri Türk sinemasına giriyor ve bazı filmlerde rol alıyor.
Daha sonra geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu Yeşilçam’dan ayrılıp Sivas’taki köyüne dönmek zorunda kalan Bitirim Zeki şimdilerde devletten aldığı yardımlarla geçimini sağlıyor. Hiç evlenmeyen Bitirim Zeki bir gün mutlu bir yuva kurmanın özlemiyle yaşıyor.
Ömür Dediğin 9 Ağustos Pazar 16.10’da TRT Haber’de…


Leave a comment