Önden Gidenler-10 Aralık 2015 23:45 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-10 Aralık 2015 23:45

SELMAN-I FARİSİ’NİN HAYATINDAN KESİTLER

Kanal 7’nin beğeniyle takip edilen sohbet programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta, İranlı ilk Müslüman sahabe Selman-ı Farisi’nin hayatı hakkında merak edilenlere yer verilecek.

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumu ve anlatımlarıyla hayat bulan Önden Gidenler, izleyicilerine İslami bilgiyi aktarmaya devam ediyor. Programda bu hafta, İslâm’dan önce İran’da Mecûsî bir aileden doğan Selman-ı Fârisi’nin hayatından kesitler yer alacak. Programın bu haftaki konuğu Hafız Mehmet Erarabacı olacak. Erarabacı, Kur’an-ı Kerim’den surelerle izleyicilere huzur dolu dakikalar yaşatacak.

Programda ayrıca, ‘Ensar ve muhacirlerin Selman-ı Farisi hakkında düşünceleri nelerdir? Selman-ı Farisi peygamberin Medine’ye gelişini kimden duydu? Selman-ı Farisi’nin peygamberle katıldığı ilk cihat hangisidir?’ gibi önemli soruların cevapları canlı yayınla ekrana taşınacak. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru bilginin izleyiciye aktarılacağı programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt aranıyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtılacağı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:45’te canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment