Önden Gidenler-10 Eylül 2015 21:50 Logolu-Önden Gidenler 2016 Full view

Önden Gidenler-10 Eylül 2015 21:50

İSLAM TARİHİ ÖNDEN GİDENLER’DE HAYAT BULUYOR

Kanal 7’nin yıllardır ilgiyle takip edilen programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu yıl da ekranlardaki yerini alacak. Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla hayat bulan Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihinin yaşanmışlıklarına ışık tutacak. Sezonun ilk programında son günlerde ülkeyi yasa boğan terör olayları ve İslam’da şehadet üzerine merak edilenler ekrana taşınacak.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ekrana taşımaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, Asr-ı Saadet’ten örnekler, peygamberlerin hayatlarından kesitler, Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in Müslümanlara gösterdiği yol ile ilgili bilinmesi gerekenleri canlı yayınla ekrana taşıyacak. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru bilginin izleyiciye aktarılacağı programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt aranacak.

Önden Gidenler sezonun ilk programında İslam’da şehitlik mertebesi üzerine bilgi verecek. Son günlerde ülke gündeminden düşmeyen şehit haberleri üzerine şehadet mertebesinin anlatılacağı programda şehitler için dua edilecek. Programda ayrıca ‘Kimlere şehit denir? Allah, kendi isimlerinden birini neden şehitlere vermiştir? Şehitleri ahirette bekleyenler nelerdir?’ sorularına yanıt aranacak.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtılacağı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 21:50’de canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment