Önden Gidenler-12 Kasım 2015 23:45 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-12 Kasım 2015 23:45

HZ. HASAN’IN HAYATI ÖNDEN GİDENLER’DE

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla hayat bulan Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihinin yaşanmışlıklarına ışık tutmaya devam ediyor. Programda bugün Hafız İbrahim Nuğman’ın katılımı ile Hz. Hasan’ın kişiliği ve Hz. Muhammed’e düşkünlüğü hakkında konuşulacak.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de bu hafta gerek Sünni, gerekse Şii ve Alevî İslɑm ɑnlɑyışındɑ, çok önemli bir yere sahip olan, Hz. Hasan’ın hayatından kesitler izleyiciye aktarılacak. Hz. Hasan’ın halifeliği kabul etmek için şartı neydi? Halifeliği hangi şartlarla devretti? Kufe sokaklarında Hz. Hasan’a hakaret eden topluluk neyi amaçlamıştı? Hz. Hasan neden çok evlilik yapmıştır? Hz. Hasan babası Hz. Ali ile niçin tartışmıştır? gibi önemli soruların cevapları canlı yayınla ekrana taşınacak. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru bilginin izleyiciye aktarılacağı programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt aranıyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtılacağı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:45’te canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment