Önden Gidenler-15 Ekim 2015 23:30 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-15 Ekim 2015 23:30

İSLAM’DA HİCRET

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla hayat bulan Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşananlara ışık tutmaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu bu hafta hicret üzerine bilgi vermeye devam edecek.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ekrana taşıyor. Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler bu hafta İslamiyet’in yayılmasında önemli rol alan hicret üzerine merak edilenleri ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu hafta ‘ilk ve son muhacirler kimlerdi? Hicrete izin veren ayetler hangileridir? Hicri takvimin başlangıcı hangi güne gelir? Hicret yolunda ölen sahabe kimdi?’ sorularına yanıt aranacak.

Asr-ı Saadet’ten örnekler, peygamberlerin hayatlarından kesitler, Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in Müslümanlara gösterdiği yol ile ilgili bilinmesi gerekenleri canlı yayınla ekrana taşınıyot. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru bilginin izleyiciye aktarılacağı programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt aranıyor.

Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:30’da Kanal 7’de.


Leave a comment