Önden Gidenler-22 Ekim 2015 23:30 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-22 Ekim 2015 23:30

MUHARREM AYI VE KERBELA HADİSESİ

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla hayat bulan Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihinde yaşananlara ışık tutmaya devam ediyor. Ömer Döngeloğlu bu hafta Muharrem ayının faziletlerini ve Kerbela hadisesini anlatacak.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla ekrana gelen Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ekrana taşıyor. Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler bu hafta bolluk ve bereket ayı Muharrem’in faziletlerini, ilk aşurenin yapılışını ve Kerbela hadisesini ekrana taşıyacak. Programda bu hafta “Muharrem ayının bolluk ve bereketinden faydalanmak için neler yapılmalı? Bu ayda yapılan aşurenin faziletleri nedir? İslam tarihinde önemli bir yer tutan Kerbela Hadisesi nasıl ortaya çıktı?” sorularına yanıt aranacak.

Asr-ı Saadet’ten örnekler, peygamberlerin hayatlarından kesitler, Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in Müslümanlara gösterdiği yol ile ilgili bilinmesi gerekenleri canlı yayınla ekrana taşınıyot. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru bilginin izleyiciye aktarılacağı programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt aranıyor.

Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:30’da Kanal 7’de.


Leave a comment