Önden Gidenler-25 Şubat 2016 23:45 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-25 Şubat 2016 23:45

BEŞ VAKİT NAMAZI KILAN İLK PEYGAMBER KİM?

Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta, Allah’a karşı sevgi ve bağlılığın göstergesi olan namaz ibadeti hakkında konuşulacak.

Perşembe akşamlarının ilgiyle takip edilen dini programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler, İslami bilgiyi hadis ve ayetler ışığında izleyiciye aktarmaya devam ediyor. Programda bu hafta, Hz. Muhammed’in kıldığı ilk namaz, beş vakit namaz kılan ilk peygamberin kim olduğu anlatılacak. Bir Müslümanın namaz kılarken dikkat etmesi gereken hususları, namazların arkasından okunacak dualar ve kaza namazlarını kılarken dikkat edilmesi gereken noktalar anlatılacak.

Programda ayrıca, “Ahirette kulu kurtaracak ibadetler neler? Hz. Ömer, gece boyu namaz kılan sahabeyi neden uyardı? Hz. Ali’nin oğulları için duyduğu pişmanlığın sebebi nedir? Medine’de ilk ezan okunmadan önce müminler namaza nasıl davet ediliyordu? İlk bayram namazının kılındığı yer neresi? Mahşer meydanında namazın kurtardığı kişi kimdir?’’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:45’te canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment