Önden Gidenler-28 Ocak 2016 23:45 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-28 Ocak 2016 23:45

CENNETLE MÜJDELENEN HANIMLAR

Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta, imanları ile cennetle müjdelenen Asr-ı Saadet’in hanımları Hz. Asiye, Hz. Maşite ve Hz. Meryem’in hayatı anlatılacak.

Perşembe akşamlarının ilgiyle takip edilen dini programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler, İslami bilgiyi hadis ve ayetler ışığında izleyiciye aktarmaya devam ediyor. Programda bu hafta, cennet anneleri olarak nitelenen peygamber annelerinin hayatlarından bölümler anlatılacak. Firavun sarayında peygamber büyüten Hz. Maşite’nin yaşadığı ibret dolu anlar konuşulacak. İşkence altında şehit edilen, dünyada cennet makamı müjdelenen Hz. Asiye’nin iman dolu hayatından bahsedilecek. Hz. İsa’nın doğumundan sonra Hz. Meryem’in başına gelenler konuşulacak.

Programda ayrıca,” İslamiyet, kadının günlük yaşantısını nasıl yorumluyor? Peygamber annelerinin, sabır dolu yaşantısına örnek olaylar nelerdir? Hz. Muhammed’in kızları ve eşi Hz. Hatice’nin ahlakı nasıldı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt aranacak.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:45’te canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment