Önden Gidenler-29 Ekim 2015 23:45 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-29 Ekim 2015 23:45

MUHARREM’İN KANAYAN YARASI KERBELA

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumuyla hayat bulan Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihinin yaşanmışlıklarına ışık tutmaya devam ediyor. Programda bugün Hafız İbrahim Köse’nin katılımı eşliğinde Kerbela olayı hakkında konuşulacak.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler, İslam tarihiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ekrana taşımaya devam ediyor. Önden Gidenler’de bu hafta gerek Alevilerin, gerek Şiilerin, gerek ise Sünnilerin ortak acısı olan Kerbela olayı, izleyiciye aktarılacak. Kerbela’da şehit olan peygamber torunlarının anlatılacağı programda yer yer Hz. Muhammed’in Ehl-i Beyt sevgisi de ele alınacak.

Hz. Muhammed’in torunları Hz. Hasan ve Hz.Hüseyin’in hayatından kesitler, Hz. Hüseyin’in İran kralının kızıyla evlenmesi, Cebrail (a.s)’ın Hz. Muhammed’in torunlarının şehit edileceğini bildirmesi gibi önemli konular canlı yayınla ekrana taşınacak. İslamiyet’i daha iyi anlamak için Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde doğru bilginin izleyiciye aktarılacağı programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt aranıyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:45’te canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment