Önden Gidenler-3 Nisan 2016 11:00 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-3 Nisan 2016 11:00

REGAİP GECESİ’NİN FEYZİ ÖNDEN GİDENLER’DE…

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has sunumu ile İslam Tarihi’nden merak edilenlerin konuşulduğu Önden Gidenler’de bu hafta, mübarek üç ayların başlangıcını müjdeleyen Ragaip Kandili’nin fazileti, Ragaip Gecesi’nde yapılması tavsiye edilen ibadetler Kuran-ı Kerim’in rehberliğinde anlatılacak.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de bu Pazar, günahlardan arınmak için vesile olarak görülen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının anlamı, maneviyatı ve bereketi konuşulacak. Ömer Döngeloğlu, ramazanın habercisi ve ilk nişanı olan Regaip Gecesi’ni, Müslümanların hangi ibadetlerle geçirmesi gerektiğini, kılınacak namazları ve duaları yorumlayacak.

Programda ayrıca, ‘’Recep ayının tamamında oruç tutulur mu? Üç aylarda kefaret orucuna niyetlenir mi? Kimlerin duası kabul olmaz? Duanın kabul olmadığı yerler var mıdır? Hz. Muhammed’in Recep ayında özellikle yaptığı ibadetler nelerdir? ’’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Pazar 11:00’da canlı yayınla Kanal 7’de…


Leave a comment