Önden Gidenler-4 Şubat 2016 23:45 Logolu-Ömer Döngeloğlu Önden Gidenler Programı Sunucusu Full view

Önden Gidenler-4 Şubat 2016 23:45

HZ. MUHAMMET’İN ÇOCUK SEVGİSİ

Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’de bu hafta, anne ve babanın hem sevinci hem de imtihanı olan çocuklar hakkında konuşulacak.

Perşembe akşamlarının ilgiyle takip edilen dini programı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler, İslami bilgiyi hadis ve ayetler ışığında izleyiciye aktarmaya devam ediyor. Programda bu hafta, İslam ışığında yetiştirilen çocuklara verilen eğitim, ahlak ve terbiye konusunda dikkat edilmesi gereken öğretiler anlatılacak.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de bu hafta, ilk çıkan meyveyi çocuklara veren, torunlarıyla saatlerce oyunlar oynayan ve çocukların başını okşamayı sünnet sayan Hz. Muhammet’in çocuk sevgisi konuşulacak.

Programda ayrıca, ”Çocuklara dini isimler verilmeli mi? İnsanlar isimlerinin anlamlarını yansıtır mı? İslam, çocuklara davranışları nasıl yorumluyor? Hz. Muhammet’in kendi çocukluk yıllarında yaşadığı ilginç olaylar nelerdir? Hz. Muhammet, Medine’de neden namazı kısaltmıştır?’’ gibi merak edilen sorular cevaplanacak.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana yansıtıldığı Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 23:45’te canlı yayınla Kanal 7’de.


Leave a comment