Özlem Denizmen İle Kadınca-5 Şubat 2017 12:00 Logolu-Özlem Denizmen İle Kadınca 5 Şubat 2017 Leyla Alaton Full view

Özlem Denizmen İle Kadınca-5 Şubat 2017 12:00

Özlem Denizmen, bu hafta ‘Hayal’konusunu tüm samimiyeti, ‘kadınca’ bakış açısı, farklı yönleri ve konusunda uzman konuklarıyla ele alarak ekranlara taşıyor.

Ünlü kalp cerrahı Profesör Dr. Bingür Sönmez, çocukluk hayalini ve bunu nasıl gerçekleştirdiğini izleyicilerle paylaşıyor. Sönmez, sağlıklı bir kalbin anahtarı ‘kalp yogası’nı anlatıyor.

Kadınların güçlenmesi konusunda yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren başarılı işkadını Leyla Alaton, ‘önce hayallerimin peşinden koştum, kendi işimi kurdum, başarılı oldum, sonra aile şirketinde çalışmaya başladım’ diyor ve ‘şirketimizde bir iş için teklif alınacaksa, bu tekliflerden en az birinin sahibi kadın olmalı’ diye ekliyor. Alaton, geleceğe dair hayallerinden söz ediyor.

Uzaya gitmek için gün sayan, Nasa’ya kabul edilen ilk Türk uzay mühendisi Halil Kayıkçı, 4-5 yaşından beri kurduğu astronot olma hayalinin nasıl gerçeğe dönüştüğünü anlatıyor, gençlere hayallerinin peşinden koşmaları yönünde yol gösteriyor.

Türkiye’nin adını tüm dünyaya kırdığı 5 Dünya Rekoru’yla duyuran güçlü kadın Derya Can, bugün dünya rekorlarını kırdığı dalışa başlama hikayesini anlatıyor. Can tüm hikayesinin su fobisini yenmek için başladığını söylüyor.

Londra’da yaşayan Mick Amca, ‘Türkiye’yi çok seviyorum, sahillerimiz temiz kalsın’ diyor, bunun için yaptığı çalışmaları gösteriyor.

Özlem Denizmen’le Kadınca, eğlenceli skeçleri, güldürürken düşündüren sosyal deneyleri ile bu hafta sonunuza da renk katıyor.


Leave a comment