Refika’dan Hızlı Tarifler-27 Nisan 2015 19:30 Logolu-Refika’dan Hızlı Tarifler 27 Nisan 2015 Morlu Salata Full view

Refika’dan Hızlı Tarifler-27 Nisan 2015 19:30

Refika Birgül, vakti olmayan, yaptıklarının lezzetine güvenmeyen, yemek yapmayı zor sanan ve dışarıdan sipariş etmenin daha hızlı olduğunu düşünen, kısaca yemek pişirmeyen herkesi mutfağa sokmak istiyor!
Yemek yapmayı sevenlerin de, ipuçlarıyla yeni kısa yollar keşfederek, mutfakta geçirdiği vakti daha da keyifli hale getirmeyi hedefliyor!
İşten yorgun argın geldiğinizde, 10 dakikada en güzel restoranda yiyeceğiniz kallavi bir yemeğin lezzetini ve kalitesini yakalayabilirsiniz desek?

25. BÖLÜM: ANA YEMEK BULGUR
Refikaca Bulgur Risotto
Risotto normalde bol nişastalı bir pirinçle yapılan bir İtalyan yemeği. Bizim memlekette de çok seviliyor ve yeniliyor. Ben de memleketin en eski değerlerinden biri olan siyez bulguruyla farklı bir risotto yaptım. Risottonun bulgurla şenlendirdiğimiz, salatalıkla ferahlattığımız, kuru etle lezzetine lezzet kattığımız bir haline hazır mısınız?

Allı Morlu Salata
Alabaş, turpgillerden inanılmaz bir sebze. Tadı tatlı bir turpa benziyor ama “elma mı bu ya?” da dedirtiyor. Yazın tatlı tatlı kendini hissettirdiği bu günlerde hem yediklerine dikkat edenlere hafif bir alternatif hem de kıtır kıtır ama ferah bir yaz salatası emrinize amade.

Refika’dan Hızlı Tarifler emrinize amade!
Hepsi kolay, hızlı ve tabii ki çok lezzetli!
Ve sadece 10 dakikada!


Leave a comment