Refika’dan Hızlı Tarifler-28 Nisan 2015 19:30 Logolu-Refika’dan Hızlı Tarifler 28 Nisan 2015 Ihlamurlu Lokma Full view

Refika’dan Hızlı Tarifler-28 Nisan 2015 19:30

Refika Birgül, vakti olmayan, yaptıklarının lezzetine güvenmeyen, yemek yapmayı zor sanan ve dışarıdan sipariş etmenin daha hızlı olduğunu düşünen, kısaca yemek pişirmeyen herkesi mutfağa sokmak istiyor!
Yemek yapmayı sevenlerin de, ipuçlarıyla yeni kısa yollar keşfederek, mutfakta geçirdiği vakti daha da keyifli hale getirmeyi hedefliyor!
İşten yorgun argın geldiğinizde, 10 dakikada en güzel restoranda yiyeceğiniz kallavi bir yemeğin lezzetini ve kalitesini yakalayabilirsiniz desek?

26 BÖLÜM: BAŞKA TÜRLÜ LOKMALAR
Kağıtta Domatesli Levrek
Kağıt içerisinde bir şeyler pişirmek her zaman şaşırtıcı olmuştur benim için. Düdüklü tencere gibi lezzeti içine hapsettiğinden ve hiç dışarı kaçırmadığından, normal yöntemle aynı yemeği yapınca lezzeti çok daha kısa kalıyor. Bu tarifi bu şekline getirmeden önce en az 10 kere farklı yöntemlerle ve miktarlarda denedim. İnanın en lezzetli hali bu ve 10 dakikadan çok daha kısa bir sürede hazır.

Ihlamurlu lokma
Bu tarifle İzmir’in lokmalarına her özlem duyduğunuzda mutfağa girip rahatça yapabileceğiniz, ıhlamur dokunuşuyla her lokmada içinizin ferahlayacağı çıtır çıtır lokmanız hem çok kısa bir zamanda hem de gönül rahatlığıyla içinde hangi malzeme olduğunu bilerek hazır olacak.

Refika’dan Hızlı Tarifler emrinize amade!
Hepsi kolay, hızlı ve tabii ki çok lezzetli!
Ve sadece 10 dakikada!


Leave a comment