Sadece Sinema-15 Kasım 2015 15:20 Logolu-Sadece Sinema – Ezgi Sütçü Full view

Sadece Sinema-15 Kasım 2015 15:20

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz, senaryosu ve müziği kendisine ait olan ilk uzun metrajlı sinema filmi “İçimde Akan Nehir”i Sadece Sinema’ya anlatıyor…

Sadece Sinema bu hafta da dopdolu içeriği ile fark yaratmaya devam ediyor.

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz’ün senaryosu ve müziği de kendisine ait olan ilk uzun metrajlı sinema filmi “İçimde Akan Nehir” bu hafta gösterime giriyor. Hazar adlı bir müzisyenin trajik hikâyesini izleyeceğimiz filmi, Erhan Güleryüz Sadece Sinema’ya anlatıyor.

Mizahla ilişkisi karikatürle başlayan Cem Yılmaz sinema macerasına “Ali Baba ve Yedi Cüceler” ile devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nden FIPRESCI ödülüyle dönen Arjantin yapımı “Hayal Ülkesi” Patagonya’nın uçsuz bucaksız topraklarında geçiyor.

Çocuk yaşlarda resim ve fotoğraf tutkusuyla başlayan görsel sanatlara ilgisi, görüntü yönetmenliği ve ardından yönetmenliğe yönelmesiyle devam eden Orhan Oğuz’un “Her Şeye Rağmen” adlı filmi Türk Filmleri köşesinde yer alıyor.

Korku türünün bir alt türü olarak hayvanların insanlara karşı adeta birer canavara dönüştüğü filmler, son yıllarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Artık kült film mertebesine erişen bu yapımların en özel örnekleri özel dosyamızda mercek altına alınıyor.

Gösterime giren filmleri, sinema dünyasına dair son gelişmeleri, etkinlikleri ve güncel olayları merak edenler için Sadece Sinema, Ezgi Sütcü Ercan’ın sunumuyla 15 Kasım Pazar 15.20’de TRT Haber’de…


Leave a comment