Sadece Sinema-24 Nisan 2015 09:45 Logolu-Sadece Sinema – Ezgi Sütçü Full view

Sadece Sinema-24 Nisan 2015 09:45

Talip Karamahmutoğlu’nun yönettiği gençlik komedisi “Öğrenci İşleri”, film ekibi Sadece Sinema’ya konuk oluyor…

Vizyon Eleştiri bölümünde belgesel kökenli yönetmen Kevin Macdonald’ın, bir denizaltında geçen gerilim filmi “Kara Deniz” mercek altına alınıyor…

Sinema dünyasının nabzını tutan Sadece Sinema dopdolu içeriği ile sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. 23 Nisan’da çocuklar için gösterime giren iki film var. Bunlardan biri, “Amelie” ve “Angel- A” filmleriyle tanıdığımız sempatik Fransız oyuncu Jamel Debbouze’un yönetmenliğe soyunduğu “Maymun Prens” animasyonu. Çocukları sevindirecek bir diğer yapım ise dünya çocuk edebiyatının en sevilen masallarından Pinokyo’nun maceralarını anlatan “Pinokyo”.

Bu yılki Akademi Ödülleri’nde En İyi Belgesel dalında Oscar heykelini kucaklayan “Citizenfour”, yönetmen Laura Poitras’ın imzasını taşıyan başarılı bir belgesel olarak vizyon listesinde yerini alıyor.
Kariyeri boyunca çoğunlukla komedyenliği ön plana çıkan Hollywood’un en güzel oyuncularından Jennifer Aniston, ‘’Cake’’de son derece dramatik bir rolle karşımıza çıkıyor.

Vizyon Eleştiri bölümümüzde “İskoçya’nın Son Kralı” ve “Devlet Oyunları” gibi iki politik filmle tanıdığımız belgesel kökenli yönetmen Kevin Macdonald’ın, bir denizaltında geçen gerilim filmi “Kara Deniz” mercek altına alınıyor.

Talip Karamahmutoğlu’nun yönettiği gençlik komedisi “Öğrenci İşleri”, değerli bir arazi üzerindeki dershanelerinin akıbeti üzerine farklı planları olan iki kardeşin girdikleri iddiayı perdeye taşıyor. Filmin ayrıntılarını film ekibi anlatıyor.

Sinema dünyasına dair son gelişmeleri, etkinlikleri ve güncel olayları merak edenler için Sadece Sinema, Ezgi Sütcü’nün sunumuyla 24 Nisan Cuma 19.05’te TRT Haber’de…


Leave a comment