Sadece Sinema-29 Mayıs 2015 19:05 Logolu-Ezgi Sütcü (4) Full view

Sadece Sinema-29 Mayıs 2015 19:05

68. Cannes Film Festivali’ni Kerem Akça anlatıyor…

Özel dosyada mülteci sorununu işleyen filmler mercek altına alınıyor…

Sinema dünyasının nabzını tutan Sadece Sinema dopdolu içeriği ile sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor.

68. Cannes Film Festivali sona erdi. Bu sene Fransız yapımı Dheepan Altın Palmiye’ye layık görüldü. Nasıl bir festivali geride bıraktık, sinema yazarı Kerem Akça anlatıyor.

1980’lerin başında Sudan’daki iç savaştan kurtulan dört gencin Amerika’ya mülteci olarak gelip yeni bir ülkeye uyum sağlama hikayesini anlatan ‘’İyi Bir Yalan’’ Kanadalı yönetmen Philippe Falardeau’nun imzasını taşıyor.

Küçük sinemaseverler için, barış mesajıyla dikkat çeken ve savaşların anlamsızlığını iki farklı robot türünün yaşadıklarıyla anlatan ‘’Yak: Sevimli Dev’’ Tayland yapımı bir animasyon olarak vizyon listesinde yerini alıyor. Haftanın ilgi çekici romantik dramı ‘’Seninle Bir Ömür’’ rodeoda tanışan genç bir çiftle, yıllar önce büyük bir aşkla birbirini sevmiş bir çiftin kaderini birleştiriyor.

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Dwayne Johnson, Kaliforniya’nın ünlü fay hattı San Andreas’ın yarattığı büyük depremde kızını arayan bir kurtarma pilotu olarak karşımıza çıkıyor.
Bu hafta gösterime giren ‘’İyi Bir Yalan’’la özel dosyamızda mülteci sorununu işleyen filmler sinemaseverlerle buluşuyor. Bu dramatik konunun sinemadaki en başarılı yansımaları mercek altına alınıyor.

Sinema dünyasına dair son gelişmeleri, etkinlikleri ve güncel olayları merak edenler için Sadece Sinema, Ezgi Sütcü’nün sunumuyla 29 Mayıs Cuma 19.05’te TRT Haber’de…


Leave a comment