Sadece Sinema-4 Temmuz 2015 12:20 Logolu-Kemal Sunal Full view

Sadece Sinema-4 Temmuz 2015 12:20

Türk sinemasının ölümsüzleşen isimlerinden Kemal Sunal, ölümünün 15.yılında Sadece Sinema’da saygıyla anılıyor…

Son yıllarda küllerinden yeniden doğan western filmlerinin son örneklerinden “İntikam” Vizyon Eleştiri bölümünde mercek altına alınıyor…

Sinema dünyasının nabzını tutan Sadece Sinema dopdolu içeriği ile sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Sadece Sinema 2 Ekim’de gösterime girmesi planlanan Ridley Scott’ın merakla beklenen dördüncü bilim kurgu filmi “The Martian”ın yayınlanan ilk görüntüleri ile başlıyor.

1972’de “Tatlı Dillim” ile sinemaya adım atan oyuncu, Arzu Film ailesinin en sevilen ferdine dönüşen, Türk Sineması’nın ölümsüzleşen isimlerinden Kemal Sunal, vefatının 15. yılında saygıyla anılıyor.
Sadece Sinema’nın yeni bölümünde her hafta unutamadığımız yerli yapımların başarılı örnekleri mercek altına alınıyor. Bu hafta Türk Filmleri köşesinde ülkemize ilk uluslararası ödülü kazandıran ‘’Susuz Yaz’’ yer alıyor.

Son yılarda küllerinden yeniden doğan western filmlerinin son örneklerinden “İntikam”, Danimarkalı yönetmen Kristian Levring’in imzasını taşıyor. Mads Mikkelsen, Eva Green, Jeffrey Dean Morgan ve futboldan sinemaya transfer olan Eric Cantona’nın başrolleri paylaştığı film, Vizyon Eleştiri bölümümüzde ağırlanıyor.

“Kaçak Prenses”, gerçek bir olaya dayanan kurgusal öyküsüyle, sinemanın kayıtsız kalamadığı İngiliz Kraliyet ailesine kamerasını bir kez daha çeviriyor. Krallar, kraliçeler, taht kavgaları ve kraliyet sırlarına yönelik en başarılı filmlerden seçtiğimiz mini dosyamız da sinemaseverleri bekliyor.

Sinema dünyasına dair son gelişmeleri, etkinlikleri ve güncel olayları merak edenler için Sadece Sinema, Ezgi Sütcü’nün sunumuyla 4 Temmuz Cumartesi 12.20’de TRT Haber’de…


Leave a comment