Sadece Sinema-7 Kasım 2015 12:20 Logolu-Ezgi Sütçü 7 Kasım 2015 Full view

Sadece Sinema-7 Kasım 2015 12:20

Uzun metrajlı filmi “Abluka” ile Venedik Film Festivali’nden üç ödülle dönen Emin Alper, Sadece Sinema’ya
konuk oluyor…

“Nefesim Kesilene Kadar” filminin yönetmeni Emine Emel Balcı, tecrübelerini Sadece Sinema’ya anlatıyor…

Sadece Sinema bu hafta da dopdolu içeriği ile fark yaratmaya devam ediyor.

“Tepenin Ardı” ile sinema dünyasına güçlü bir adım atan ve ikinci uzun metrajlı filmi “Abluka” ile de Venedik Film Festivali’nden üç ödülle dönen Emin Alper, Sadece Sinema’ya konuk oluyor.
Geçen hafta gösterime giren ve bir kadının tek başına var olma mücadelesini anlatan “Nefesim Kesilene Kadar” filminin yönetmeni Emine Emel Balcı, tecrübelerini Sadece Sinema’ya anlatıyor.
Türk Filmleri köşemizde Yeşilçam’ı Yeşilçam yapan isimlerden, 1998 yılında kaybettiğimiz Osman Fahir Seden’in “Çalıkuşu” eseri yer alıyor.

“Başkanın Tüm Adamları” ve “Çok Yakın ve Çok Özel”de gazeteci rolleriyle karşımıza çıkan Robert Redford’ı bir kez daha medya dünyasından bir karakter olarak karşımıza çıkaran “Gizli Dosya”, yaşanmış bir olaya dayanıyor. Medya dünyasını sinemaya taşırken olabildiğince çarpıcı ve gerçekliği ön plana alan Hollywood örneklerinden derlediğimiz mini dosyamız sinemaseverleri bekliyor.

Gösterime giren filmleri, sinema dünyasına dair son gelişmeleri, etkinlikleri ve güncel olayları merak edenler için Sadece Sinema, Ezgi Sütcü Ercan’ın sunumuyla 7 Kasım Cumartesi 12.20’de TRT Haber’de…


Leave a comment