• Home  /
  • TLC   /
  • Seçim 2015-1 Kasım 2015 17:00
Seçim 2015-1 Kasım 2015 17:00 Logolu-Serhat Akca – Nasuhi Güngör TRT Haber Full view

Seçim 2015-1 Kasım 2015 17:00

SEÇİM SONUÇLARI TRT’DE İZLENİR
TRT 1, TRT Haber, TRT Türk, TRT Radyo 1, 1 Kasım Pazar günü yapılacak seçim sonuçlarını “Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanlığı”nın hazırladığı “Seçim 2015 Özel” ortak yayınıyla duyuracak. Saat 17.00’de başlayacak yayında, Türkiye’nin dört bir yanından ve Washington, Moskova, Atina, Tahran, Berlin dahil olmak üzere 14 ülkeden gerçekleşecek yayınla seçim sonuçları, seçime özel olarak hazırlanan özel yazılımlar, özel tasarım sonuç ve analiz grafikleriyle ekranlara yansıyacak.
TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör yönetiminde düzenlenecek seçim özel yayınının moderatörlüğünü ise TRT Haber ve Spor Yayınları Daire Başkan Yardımcısı Serhat Akça üstlenecek. İl il ve ülke geneli seçim sonuçları, uzman konukların görüşleriyle değerlendirilecek.
Seçimleri yurt geneline yayılmış TRT’nin uzman ekipleri izleyerek birçok bağlantı noktasından seçimlerin nabzı tutulacak, tüm siyasi partilerin Genel Merkezleriyle canlı bağlantılar kurulacak. Seçim Koordinasyon Merkezlerine bağlanılarak seçimdeki gelişmeler de an be an verilecek ve uzman ekipler sıcak noktalardan yayınlar gerçekleştirecek.Seçim Özel Yayını’nın spiker kadrosunda ise Aslı Noyan, Çağatay Gökmen, Ayşe Su Berker, Tijen Karaş, Ahmet Yavuz Kılıç ve Zeynep Bulut görev yapacak.
YURT VE DÜNYADAN CANLI YAYINLAR
TRT canlı yayını, yurt içinde Ankara’daki Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti Genel Merkezi, CHP Genel Merkezi, MHP Genel Merkezi, HDP Genel Merkezi, ATO Congressium (Yurtdışı Oylar Sayım Merkezi-Ankara), İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Konya, Bursa, Manisa, Denizli, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Rize, Samsun, yurtdışında ise ABD (Washington-New York), Almanya (Berlin-Köln) Fransa (Paris), Rusya (Moskova), İngiltere (Londra), Belçika (Brüksel), KKTC (Lefkoşa), Yunanistan (Atina), Hollanda (Amsterdam), İran (Tahran), İsrail (Kudüs)’den olmak üzere 14 ülkeden gerçekleştirilecek.
İNTERNET ÜZERİNDEN DE SONUÇLAR ALINABİLECEK
TRT 1, TRT Haber, TRT Türk ayrıca internet sayfası üzerinden tüm illerin istatistiki seçim sonuçlarını interaktif harita üzerinden yayınlayacak. İl seçim sonuçları “paylaş” butonu ile sosyal medyada da paylaşılabilecek.

UZMAN KONUKLAR SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRECEK
1 Kasım Pazar akşamı saat 17.00’de başlayıp 2 Kasım sabahı 05.00’e kadar aralıksız sürecek Seçim Özel Yayınına şu konuklar çıkacak:
“İbrahim Uslu (ANAR Araştırma Merkezi Başkanı)
Prof. Dr. Birol Akgün (SDE Başkanı)
Prof. Dr. Çağrı Erhan (Kemerburgaz Üniversitesi Öğretim Üyesi)
Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl (SETA Ekonomi Uzmanı)
Doç. Dr. Mehmet Şahin (SDE Başkan Yard. )
Okan Müderrisoğlu (Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi)
Serdar Arseven (Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi)
Avni Özgürel (Gazeteci-Yazar)
Prof. Dr. Hasan Köni (İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi)
Prof. Dr. Burhanettin Duran (SETA Genel Koordinatörü)
Doç. Dr. Fahrettin Altun (SETA Genel Koordinatörü)
Murat Çelik (Vatan Gazetesi Ankara Temsilcisi)
Serpil Çevikcan (Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi)


Leave a comment