• Home  /
  • NTV   /
  • Söz Müzik Assolistler Özel-17 Temmuz 2015 16:00
Söz Müzik Assolistler Özel-17 Temmuz 2015 16:00 Logolu-Gönül Yazar Müzeyyen Senar Full view

Söz Müzik Assolistler Özel-17 Temmuz 2015 16:00

TÜRKİYE’NİN ASSOLİSTLERİ NTV BAYRAM EKRANI’NDA…

MÜZEYYEN SENAR’DAN ZEKİ MÜREN’E, SAFİYE AYLA’DAN HAMİYET YÜCESES’E, EMEL SAYIN’DAN NEŞE KARABÖCEK’E, GÖNÜL YAZAR’DAN BÜLENT ERSOY’A
MUAZZEZ ABACI’DAN HÜLYA KOÇYİĞİT’E
PLAKLI-GAZİNOLU GÜNLERİN,
EFSANE ASSOLİSTLERİN ÖYKÜLERİ…

Tepebaşı Gazinosu, Belvü Bahçesi, Kristal, Maksim, Cumhuriyet Gazinosu, Kazablanka, Aşiyan, Bebek Belediye, Taşlık, Bebek Maksim, Çakıl, Yenikapı Gar Gazinosu, Lunapark, Küçük Çiftlik Parkı…
30’lu yıllardan ’90’lı yıllara İstanbul’un yedi tepesinden, sazlı bahçelerden, birahanelerden, gece kulüplerinden, gazinolardan yükseldi onların sesleri. Işıltılı kostümleri, billur gibi sesleri, renkli ışıklar altında göz kamaştıran suretleriyle yer ettiler hafızalarımıza… Onlar, assolistler!

Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Hamiyet Yüceses, Safiye Ayla, Perihan Altındağ Sözeri, Behiye Aksoy, Gönül Yazar, Emel Sayın, Neşe Karaböcek, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Seçil Heper ve daha niceleri NTV’de buluşuyor. O efsane assolistler, gazino yıllarının tanıkları, müzisyenler, müzik yazarları ve gazeteciler o yılları, o şarkıları NTV’de anlatıyor.

Unutulmaz şarkılar, arşivlerden çıkan özel görüntüler ve kayıtlar NTV’nin bu özel belgeselinde yeniden bir araya geliyor. Danışmanlığını Hakan Eren ve Yavuz Hakan Tok’un yaptığı, Handan Özsoy ve Suat Kavukluoğlu’nun hazırladığı “Söz ve Müzik: Assolistler” belgeseli Nevzat Saraycıklı’nın kurgusuyla bayramda NTV’de olacak.


Leave a comment