• Home  /
  • Show   /
  • Sürgün İnek Filmi-16 Ağustos 2015 20:00
Sürgün İnek Filmi-16 Ağustos 2015 20:00 Logolu-Sürgün İnek Filmi Fotoğrafları (4) Full view

Sürgün İnek Filmi-16 Ağustos 2015 20:00

Yıl 1997… Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde, sıra Gomalak Köyü’ndeki bir ineğin özgürlüğüne gelmiştir.
Şevket ve Cemile, kendi halinde yaşayan, birbirlerini ve inekleri Sarıkız’ı çok seven bir çifttir. Bu çiftin hayatları, ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkes bir ineğin peşine düşer. Mesele büyüdükçe, işle sağından solundan ilgili bütün kişiler kendilerini trajikomik bir hal içinde bulur. Olaylar giderek bir komedi şölenine dönüşür. Kahramanlarımız düştükleri bu durumdan nasıl sıyrılacaklardır? Özgürlüğünü kaybeden Sarıkız eski mutlu günlerine dönebilecek midir? Günün en keyifli seyirliklerinden. Sakın kaçırmayın!

Yönetmen : Ayhan Özen
Oyuncular : Hasan Kaçan, Şebnem Dönmez, Fırat Tanış, Cezmi Baskın, Vildan Atasever, Tolga Güleç, Necip Memili, Burak Satıbol, Serkan Öztürk, Tarık Pabuççuoğlu, Hüseyin Soysalan, Erdal Cindoruk, Yılmaz Gruda, Eşref Kolçak, Köksal Engür, Mine Teber, Uğur Kıvılcım, Sadi Celil Cengiz, Ozan Akbaba
Yapım Yılı : 2014


Leave a comment