Tarafsız Bölge-4 Kasım 2015 21:00 Logolu-Tarafsız Bölge Ahmet Hakan Full view

Tarafsız Bölge-4 Kasım 2015 21:00

CNN TÜRK’TEN SEÇİMİ VE SEÇMENİ ANLAMA KILAVUZU TÜRKİYE SEÇİM GECESİ, CNN TÜRK’Ü İZLEDİ.
ŞİMDİ, “SANDIĞIN MESAJI”NI CNN TÜRK-IPSOS ARAŞTIRMASIYLA GÖRECEK.
7 Haziran seçimlerinden bir gün sonra seçmenin verdiği emanet oylardan ve koalisyon seçeneğinden pişman olduğunu ortaya koyan CNN TÜRK IPSOS araştırması, 1 Kasım seçimi sonrası tekrarlandı.
CNN TÜRK, izleyicileri için, Türkiye’nin önde gelen uluslararası araştırma şirketi IPSOS’la birlikte, özel bir seçim sonrası araştırması hazırlıyor.
Seçimin hemen ardından, sıcağı sıcağına seçmenle görüşüyor, 7 Haziran’dan 1 Kasım’a kimin neden tercihini değiştirdiğini, oy tercihinde nelerin etkili olduğunu soruyoruz.
Araştırma şirketi IPSOS, bu araştırma için Türkiye genelinde, bilgisayar destekli telefon görüşmesi yöntemiyle, 18 yaş üzeri 1500’den fazla kişiyle görüşecek.
CNN TÜRK, IPSOS’la 7 Haziran seçimi sonrasında da benzer bir araştırma yapmış, bu araştırma, seçim sonuçlarının değerlendirilmesinde, başta siyasi partiler olmak üzere, çok farklı kesimler için referans olmuştu.
Araştırma kapsamında, seçmenin 1 Kasım’da verdiği oyu nasıl değerlendirdiği, tercihine ne ölçüde sadık olduğu da irdelenecek.
Bu soru, CNN TÜRK- IPSOS’un 7 Haziran seçimi sonrasında yaptığı araştırmada da soruldu, çıkan sonuçlarda, seçmenin bir bölümünün tercihinden memnun olmadığı çok erken bir aşamada görüldü.
“1 Kasım sonrası seçimi ve seçmeni anlama kılavuzu” 4 Kasım Çarşamba akşamı saat 21:00’de CNN TÜRK’te Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge’de ekrana geliyor. Ahmet Hakan moderatörlüğünde, IPSOS Başkanı Vural Çakır, Emin Çapa ve yorumcu konukların çarpıcı açıklamalarıyla dopdolu Tarafsız Bölge’yi sakın kaçırmayın…


Leave a comment