Vay Başıma Gelenler Filmi-23 Mayıs 2015 21:45 Logolu-Vay Başıma Gelenler Filmi Fotoğrafları (1) Full view

Vay Başıma Gelenler Filmi-23 Mayıs 2015 21:45

“VAY BAŞIMA GELENLER” İLE NEŞE VE EĞLENCE DOLU DAKİKALARA HAZIR OLUN!

Semra Dündar’ın senaryosunu yazarak, yönetmen koltuğunda oturduğu “Vay Başıma Gelenler” komedi ve macera dozu yüksek, temposu hiç düşmeyen bir film olarak Show TV ekranlarında Pazartesi akşamı izleyicilerle buluşuyor.
Çekimleri İstanbul’da ve İzmir’in Bergama ilçesinde yapılan, Hüsnü Şenlendirici, Metin Keçeci, Merve Altınkaya, Sinan Bengier, Metin Şentürk, Levent İnanır, Abidin Yerebakan, Müge Oruçkaptan ve Hüseyin Elmalıpınar’ın rol aldıkları film özlenen Yeşilçam klasikleri tadında.
İlk kez bir sinema filminde yer alan ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin oyunculuğuyla herkesi şaşırtacağı filmde, Murat ve Meto adlı iki kankanın maceraları, komedi dozu yüksek bir dille anlatılıyor.

Her genç gibi zengin olup yaşadıkları zorlu İstanbul hayatından “yırtma” hayalleri kuran Murat (Hüsnü Şenlendirici) ve Meto (Metin Keçeci) adlı iki canciğer arkadaş, paraya en çok sıkıştıkları anda para kokusu aldıkları Bergama’ya giderler ve orada hiç de hesaba katmadıkları maceralara atılırlar. İkisi de hayta, bir baltaya sap olamamış tipler olmasına rağmen, Murat, arkadaşından daha öte, bir de kötü alışkanlığa sahiptir. Birkaç yıl önce babasını kaybeden Murat, bu kaybının acısıyla isyankâr bir genç olmuş, kumar gibi kirli bir işe bulaşıp, borç batağına saplanmıştır.

Metin ise sevdiği kızla evlenmek üzeredir; ancak parasızlıktan ötürü nasıl düğün yapacağını Murat’la birlikte kara kara düşünmektedir. İki genç, bir taraftan çakma işporta malı satmaktan, şans oyunları oynamaya, at yarışlarında tüyo verip kupon doldurmaya kadar birçok sözüm ona “iş” dalında para kazanıp borçlarını ödemeye ve para biriktirmeye çalışırlarken, diğer taraftan Murat, kumar borcu yüzünden sürekli peşinde olan kumarhaneci Organik Rıfat’a (Levent İnanır), elinde avucunda ne varsa kaptırmıştır.

Hiç hesapta olmayan dedesi (Sinan Bengier) ile ansızın tanışan Murat, zengin olma hayaliyle Bergama’ya sürüklenir; fakat hayatının tamamen değişeceğinin henüz farkında değildir.

“Vay Başıma Gelenler”, 9 Şubat Pazartesi akşamı saat 22.30’da Show TV’de!


Leave a comment