Yoldan Çık-13 Temmuz 2015 22:20 Logolu-Yoldan Çık 13 Temmuz 2015 Kula (2) Full view

Yoldan Çık-13 Temmuz 2015 22:20

Yoldan Çık, jeolojik tarihi, eski Osmanlı evleri ve asırlık peri bacalarıyla gizemini hala koruyan Kula’ya misafir oluyor….

TRT Haber, benzerlerinden farklı, sıradışı, büyüleyici güzellikleri ilginç anekdotlarla gözler önüne serecek bir gezi programını ekranlarına getiriyor: Yoldan Çık…

Türkiye içinde yer alan ve kahverengi tabela statüsünde koruma altında bulunan tarihi ve turistik yerleri, farklı çekim teknikleri ve bakış açısıyla ekrana taşıyacak olan Yoldan Çık, anlatılan bölgenin tarihi geçmişinden, bugün geldiği noktaya kadar yaşanan olayları yansıtıyor. Kültürel farklılıklarımızı ve yöresel zenginliklerimizi akıcı bir anlatıyla sunan program, zengin hava çekimleriyle de dikkat çekiyor.

Yer altının bilinmeyen yönleri, çok eski zamanlarda içinde sakladıklarını dışa vurmasıyla anlaşılabildi. Magma, tüm öfkesini yeryüzüne kusarken, gelecek için de çok değerli yapılara kaynak oldu. Yoldan Çık, jeolojik tarihi, eski Osmanlı evleri ve asırlık peri bacalarıyla gizemini hala koruyan Kula’ya misafir oluyor. Yeryüzünü şekillendiren patlamaları, Türkiye de en net görebileceğiniz yer olan Kula, inanılmaz yapılarıyla sizi de şaşırtacak.

Yoldan Çık, 13 Temmuz Pazartesi 22.20’de TRT Haber’de…


Leave a comment